راهنمای نویسندگان

نشریه جامعه­ شناسی ورزش در محورهای زیر مقاله می­پذیرد:

1- بازاریابی اجتماعی در ورزش

2- تاریخ تحلیلی ورزش

3- جامعه شناسی ژورنالیسم و رسانه های ورزشی

4- جامعه شناسی مربیگری

5- جامعه شناسی ورزش در گروههای خاص

6- روانشناسی اجتماعی ورزش

7- فلسفه ورزش

8- مبانی جامعه شناسی ورزش

9- ورزش و اوقات فراغت و تفریحات سالم

10- مدیریت سبک زندگی با تاکید بر ورزش

11- مردم شناسی ورزش

12- مسائل اجتماعی و ورزش

13- مطالعات فرهنگی ورزشی

14- ورزش و تعلیم و تربیت

15- ورزش و توسعه اجتماعی

16- ورزش و جنسیت

17- ورزش و حقوق و اخلاق

18- ورزش و صلح

19- ورزش و هویت بصری

 

نویسنده گرامی با سلام و احترام

جهت تسهیل در امر داوریِ مقاله­ های ارسالی، لطفاً به هنگام نگارش مقالۀ خود به این نکات توجه فرمایید در غیر اینصورت مقاله دوباره به شما بازگردانده خواهد شد:

1.فونت مقاله را بر اساس فرمت نشریه تنظیم کنید. به قسمت فایل قالب بندی شده مجله بروید و فایل template را دریافت و فونت مقاله خود را {شامل عنوان، چکیده، متن اصلی، نوشته های جداول و..} بر اساس آن تنظیم نمایید.

 مثلاً اگر دقت نمایید فونت عنوان اصلی فارسی ( B titr 13)، فونت چکیده فارسی (B Zar 11) ، فونت متن اصلی (B Zar 13) و همین طور فونت های انگلیسی و سایر عناوین متفاوت است.

2.عنوان و چکیده انگلیسی را به فایل اصلی اضافه کنید.

3. چکیده فارسی حداکثر در 300 کلمه و شامل موضوع، طرح مسأله، روش بررسی و نتایج اصلی تحقیق باشد. اندازه فونت چکیده باید 12 باشد. چکیده انگلیسی حداقل 150 کلمه  و شامل طرح موضوع، روش بررسی و نتایج اصلی تحقیق و اندازه فونت آن 11 باشد

ـ مقدمه: شامل تعریف موضوع، طرح مسئله و بیان اهداف تحقیق.

- ادبیات تحقیق: شامل موضوع و چارچوب نظری، تجربی و طرح پرسش ها  یا فرضیات تحقیق.

- روش شناسی تحقیق: الگوی بررسی، تعریف مفاهیم و فنون گردآوری و تحلیل داده ها و ارائه یافته ها شامل تجزیه و تحلیل و تفسیر آن ها باشد.

4. کلید واژه های فارسی و انگلیسی را به ترتیب حروف الفبا بنویسید. همچنین کلمات کلیدی نباید از3 عدد کمتر و یا از 7 عدد بیشتر باشد و هر کلمه کلیدی نباید از بیش از دو بخش تشکیل شده باشد.

5. تمام صفحات را شماره گذاری نمایید. همچنین دقت شود که منابع نیز دارای شماره صفحه باشند در صورتیکه منبعی فاقد شماره صفحه است اطلاعات آن منبع را از متن مقاله حذف کنید.

6. منابع را به صورت فرمت نشریه تنظیم نمایید

شیوه منبع دهی بر اساس شیوه APA  است. منابع با ابزارهای منبع‌نویسی نظیر EndNote یا امثال آنها تهیه شوند.

*توجه شود که تمام منابع فارسی در لیست پایانی به صورت انگلیسی (عنوان لاتین مقاله) نوشته شوند. سال انتشار مقاله به صورت لاتین نوشته شود. و عبارت (in persian) در انتهای منبع آورده شود.

7. در ترسیم جداول ستونها را حذف کنید (یک مقاله از شماره های قبلی ملاحظه بفرمایید) به تمام جدول ها و شکلها با ذکر شماره آنها در متن ارجاع داده شود.

8.مقاله را نهایتاً در 25صفحه تنظیم نمایید و تمام تعداد صفحات مقاله به هیچ وجه نباید بیش از 25صفحه باشد. از طریق سایت مجله http://sls.tabrizu.ac.ir ارسال شود.

9. مهمتر از همه در فایل مشخصات نویسندگان، اسامی نویسندگان به طور کامل شامل نام و نام خانوادگی مرتبه علمی (کارشناس ارشد –دانشجوی دکتری –استادیار- دانشیار -استاد )، گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر، کشوربه فارسی وانگلیسی درج شود.

*توجه داشته باشید اسامی نویسندگان پس از ارسال از طریق سامانه قابل تغییر نخواهد بود.

10ـ فاصله سطرها به صورت  Single باشد.

11ـ ساختار مقاله باید به ترتیب شامل عنوان، چکیده فارسی و واژگان کلیدی، مقدمه، ادبیات تحقیق (پیشینه نظری و تجربی)، روش شناسی تحقیق، ارائه یافته ها، خلاصه و نتیجه گیری و فهرست منابع باشد. پیوست­ها (در صورت نیاز) و چکیده انگلیسی باشد.

نویسندگانی که تا به حال در سایت ثبت نام نکرده اند لازم است از طریق قسمت ورود به سایت (در قسمت ثبت نام ) مشخصات خود را وارد نموده و از طریق نام کاربری و رمزی که سامانه در اختیار آن ها قرار می دهد به سایت وارد شده و در قسمت ارسال مقاله جدید نسبت به ثبت مشخصات مقاله و ارسال آن اقدام نمایند. لازم است که نویسنده مسئول، مشخصات کامل تمامی نویسندگان را در سایت ثبت نماید و فایل مشخصات را نیز جداگانه ارسال کند. همچنین فایل بدون نام نیز بایستی شامل تمام قسمتهای مقاله ارسالی (به غیر از مشخصات نویسندگان) باشد

در ضمن مقاله با تک نویسنده در صورتی پذیرفته می شود که مقاله مستخرج از طرح پژوهشی باشد بنابراین لازم است که نویسنده گرامی صفحه تصویب طرح را از طریق سامانه ارسال نماید

نکته مهم: فایل اصلی مقاله باید بدون نام نویسندکان باشد. در صورتی که رعایت نشود مقاله وارد پورسه داوری نخواهد شد

خواهشمند است مقالات ارسالی بایستی در دو فایل جداگانه (بدون نام) و (با نام) ارسال شود.

قالب مقاله 

باتشکر و آرزوی توفیقِ روزافزون